Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Rilindja/ Shëndetësia falas në Gramsh

Nga Rexhina Biba 0

spital

Kjo foto nga spitali i Gramshit tregon qartë kushtet e shëndetësisë në Shqipërinë e rilindur.

Nuk dihet, nëse personi i shtruar në këtë spital është shëruar apo është sëmurë më shumë në atë ambjent, ku vetëm “shëndetësi” nuk e ja vë dot emrin…

spital

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>