Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Protestuan ndaj arbitrit, lojtarët goditen me plumba gome nga policia (foto)

Nga Klodiana 0

Një tjetër histori dhune, vjen nga fushat e futbollit, nga shteti i Argjentinës. Por, këtë herë, protagonistë nuk janë lojtarë apo tifozë, por forcat e rendit. Në përfundim të finales Atletiko Defensores – Las Parehas, që përfundoi më fitoren 2-0 të vendasve, lojtarët miq teksa po protestonin tek arbitri, u goditën me plumba gome nga policia.

15 prej lojtarëve u goditën në trup, ndërsa njërin plumbi e ka kapur në sy. Plagët që shkaktuan plumbat, nuk lënë vend për dyshime.

lojtaret plumba gome

lojtaret plumba gome3

lojtaret plumba gome2

lojtaret plumba gome1

http://www.panorama.com.al/sport/foto-protestuan-ndaj-arbitrit-lojtaret-goditen-me-plumba-gome-nga-policia/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej