Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Prostitucion perëndimor

Nga Media 0

Nga Klodian Tomorri

Katër monstra të sëmurë në Zelandën e Re kanë vrarë të paktën 40 veta dje. Gra, pleq, fëmijë. I vranë vetëm se ishin myslimanë dhe po faleshin paqësisht në xhami pa i bërë keq askujt.

Po mos prisni të dëgjoni togëfjalëshin terrorizmi i krishterë në mediat e mëdha ndërkombëtare. Mos prisni të dëgjoni as analiza nëpër studio sesi bota kërcënohet nga radikalët kristianë.

Madje, mos prisni të dëgjoni fare fjalën “terrorizëm”. Askush nga mediat nuk shkruan “terroristë” për këta. Fjala “terrorist” për mediat perëndimore përdoret, vetëm kur ka nga pas epitetin “islamik”.

E pështirë, e pështirë…. O Cara, mësojeni se terroristët janë njësoj, sikur janë islamikë, ashtu dhe të krishterë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej