Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Presidenti Nishani dekoron shqiptarët e Amerikës

Nga Klodiana 0

1474707575nishaniiiok

Gjatë qëndrimit të tij në SHBA, Presidenti Bujar Nishani u takua edhe me përfaqësues të komunitetit shqiptarë përtej Atlantikut.

Kreu i shtetit ka dekoruar një sërë figurash për kontributet e dhëna në fushën atdhetare, kulturore e shoqërore.  Presidenti Nishani shprehu mirënjohjen për mbështetjen e vazhdueshme  dhe institucioneve shqiptare, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës

“Kjo traditë do ta vazhdojë në ditët, muajt, vitet, dekadat dhe shekujt në vijim miqësinë mes Shqipërisë dhe Shteteteve të Bashkuara të Amerikës” – theksoi Presidenti.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>