Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Përmbytjet, Rama mbledh sërish Emergjencat në Kryeministri

Nga Klodiana 0

Nisur nga situatat e motit të keq dhe përmbytjeve kryeministri Edi Rama ka bledhur sërish sot Zyrën Operacionale duke thënë se situata gjatë ditës së nesërme do të përmirësohet.

Rama: Ajo që është më e rëndësishme është që nga pikëpamja e punës së bërë prej strukturave të shtetit në këmbim me strukturat e pushtetit vendor është arritur se çfarë ka të bëjë me kontributin njerëzor, bëhet besoj me një cilësi si asnjëherë më parë pavarësisht se e mira nuk ka fund.

Sipas gjasave moti shkon drejt përmirësimit. Nesër situata parashikohet të jetë më e qetë. Gatishmëria do të jetë maksimale, pasi këto janë parashikime. Deri tani kanë dalë të sakta, por sidoqoftë nuk mund të mbetemi vetëm tek parashikimet, por do të jemi në terren në të gjitha pikat ku është e nevojshme të ndërhyhet.   

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej