Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përmbytjet në Shkodër, Xhaçka: 550 efektivë të FA në terren

Nga Klodiana 0

Ministria e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka inspektuar zonat e përmbytura në Anën e Malit dhe në Dajç, të Shkodrës.

Xhaçka u shpreh se mbi 550 efektivë të FA janë 24 orë në shërbim të qytetarëve.

“Bashkëpunimi mes të gjitha strukturave, qendrore vendore dhe banoreve më i rëndësishmi Ministrja e Mbrojtjes: Prioritet evakuimi i banorëve dhe i gjësë së gjallë. Në 10 ditë janë evakuuar mbi 2500 krerë bagëti. Kanë mbërritur 90 ton koncentrat dhe pritet të mbërrijnë 300 ton koncentrat për bagëtinë . Çdo strukturë të mbaj përgjegjësitë e saj. Janë vendosur 2000 thashë në argjinaturën Pentarit dhe gjatë gjithë ditës së sotme është punuar për mbrojtjen e argjinaturës së Çasit”, tha Xhaçka.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej