Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD/ Basha: Largimi i Ramës kushti i parë për dialog politik (live)

Nga Ejona 0

Kreu i PD-së Lulzim Basha në përfundim të mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD-së ka mbajtur një deklaratë për shtyp.

Basha shprehet se largimi i Ramës është kusht i parë dhe i vetëm që palët politike të futen në dialog.

Ai gjithashtu shton se pa u garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme, PD nuk futet në zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

“Jemi i vetmi vend në botë ku 500 mijë shqiptarë janë larguar si pasojë e një regjimi të ardhur në pushtet me krimin e organizuar. Këshilli Kombëtar sot ka sanksionuar hapat për betejën tonë politike: të çrrënjosim krimin dhe korrupsionin, të çlirojmë ekonominë nga oligarkët që pamundësojnë zhvillimin ekonomik. Duke iu rikthyer shqiptarëve shpresën duke rikthyer votën e lirë dhe të ndershme. PD do të futet në zgjedhje vetëm kur të garantohen kushtet për zgjedhje të lira dhe të ndershme”, u shpreh Basha

LIVE

LIVE – Deklaratë për mediat pas mbledhjes së Kshillit Kombëtar të PD. #ShqipëriaSiEuropa

Publiée par Lulzim Basha sur Jeudi 18 avril 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej