Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas Manastirit, parulla “Vdekje për Shqiptarët” edhe në Serbi (foto)

Nga Klodiana 0

Pas vrasjes së liderit të serbëve të veriut, Oliver Ivanoviç, kanë filluar kërcënimet ndaj shqiptarëve në Serbi.

Së fundi në murin e një furre buke në pronësi të një shqiptari në Crvenkë, janë shkruar grafite që përmbajnë mesazhe kërcënuese “Vdekje për shqiptarët”, si shenjë hakmarrje për vrasjen e Oliver Ivanovic, shkruan tg.

Lidhur me këtë, ka reaguar Lidhja e Social Demokratëve të Vojvodinës, e cila ka dënuar urrejtjen që po shfaqet ndaj shqiptarëve në këtë mënyrë.

Kujtojmë se edhe dje në Manastir, Maqedoni pati parulla të ngjashme me përmbajtje të urrejtjes nacionale e raciste për të cilat reagoi Ministria e Jashtme e Shqipërisë.

parulla 2

http://www.balkanweb.com/site/pas-manastirit-parulla-vdekje-per-shqiptaret-edhe-ne-serbi-foto/

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej