Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Pas Gashit, edhe bashkëshorti Gina kallëzon penalisht Arta Markun

Nga Media 0

Pas bashkëshortes së tij, prokurores Rovena Gashi, edhe ish-Kryeprokurori Dritan Gina pritet të kallëzojë penalisht Kryeprokuroren e Përkohshme Arta Marku.

Gina do të depozitojë këtë të mërkurë kallëzim penal ndaj Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku.

Kallëzimi i Ginës vjen vetëm një ditë pas largimit të tij nga detyra me vendim të Kryeprokurores Marku.

Sipas burimeve kallëzimi penal ndaj Markut bëhet për akuzën e shpërdorimit të detyrës. Sipas kallëzimit, Gina pretendon se Kryeprokurorja ka shkelur ligjin, pasi nuk ka kompetenca të bëjë shkarkimin dhe transferimin apo largimin e drejtuesve.

http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/pas-gashitdhe-bashkeshorti-gina–kallezon-penalisht-arta-markun-462702.html

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej