Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pak humor nga Egla Ceno…

Nga Media 0

Nga Egla Ceno

Në avion, një zotëri donte të shkonte në banjo, por e gjente të zënë gjihmonë. Njëra nga stjuardesat me shumë mirësjellje e lejoi të futej në banjon e stjuardesave duke e këshilluar të mos shtypte në asnjë mënyrë butonin HAT.

“Në asnjë mënyrë!”, i tha disa herë.

“Mbaroi punë dhe pa 4 butona.”

Shtypi me ngurrim të parin UNGR, dhe doli ujë i ngrohtë. Shtypi të dytin THRJE, ajër i ngrohtë. Shtypi të tretin PDR, e pudrosi.

“Po ky HAT ç’të jetë?”, tha dhe e shtypi i zbavitur.

U përmend në spital pas disa orësh. Doktoresha e informoi që rreziku kishte kaluar, por një pjesë e mirë kishte ngelur te butoni HAT…; Heqje Automatike Tamponi.

Kështu është, kur nuk i dëgjon gratë, kur të flasin, prandaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej