Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Nuk dua të vdes me para në bankë”, paguan shkollën e fëmijëve të punëtorëve

Nga Media 0

Është gati 80 vjeç Vinicio Bulla, një biznesmen nga Caltrano, një provincë në Itali me 2500 banorë në Altopiano di Asiago. Ai zotëron kompaninë “Rivit Spa” që prodhon çelik special i cili përdoret në platforma nafte në të gjithë botën.

Ka rreth 150 punëtorë në kompani të cilëve u ka ofruar mbështetje për shkollimin e fëmijëve. Me një vendim të tij, pasuria është ngrirë në bankë. Ai dhuron 3 mijë euro për adoptimin e një fëmije nga punëtorët e tij ndërsa paguan 6600 euro në vit për shkollimin e çdo fëmije të punëtorëve të tij qofshin në çerdhe, kopsht apo universitet. /Lapsi.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej