Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nisma e re në Tiranë: Më jep qesen, të të jap një çantë

Nga Media 0

Qytetarët e Tiranës janë surprizuar teksa iu drejtuan Pazarit të Ri për të bërë blerjet e fruta-perimeve.

Bashkia e Tiranës ka ndërmarrë një nismë të re “Më jep qesen, të të jap një çantë”, e cila synon që të ndërgjegjësojë qytetarët për të ulur nivelin e qeseve plastike që janë një nga ndotëset më të mëdha të ambientit. Të rinj vullnetarë kanë nisur tashmë punën tek Pazari i Ri.

Të gjitha zonjat që mbajnë një qese në dorë, mund ta shkëmbejnë atë me një trastë, e cila është mundësuar nga AADF.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej