Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Nis seanca plenare, 1 minutë heshtje për Dritan Priftin

Nga Media 0

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me një minutë heshtje në nderim të ish-ministrit Dritan Prifti.

Ish-deputeti i LSI u nda nga jeta pasditen e djeshme ndërsa prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë

Priti do të përcillet sot për në banesën e fundit ndërsa homazhet do të mbahen tek Muzeu Kombëtar nga ora 10:00 deri në 12:00.

Dirtan Prifti lindi më 27 gusht 1968 në Berat ku mori edhe arsimin bazë. Studimet e larta i kreu në Universitetin e Harvardit me rezultate të shkëlqyera.

Ai u kthye në Shqipëri në vitin e trazirave, 1997 dhe u fut në politikë, ku nga ai vit deri në 1999 ishte shef kabineti.

Në 2009 Prifti ishte kumbari i marrëveshjes PD-LSI, dhe po në atë vit mori postin e ministrit të Energjitikës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej