Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nis firmosja e djegies së mandateve, kush është deputeti i parë që dha dorëheqjen

Nga Klodiana 0

Deputetët e Partisë Demokratike kanë kanë nisur të firmosin për djegien e mandateve.

Pjesë e atyre që po vijojnë të hedhin firmat janë edhe ata që kanë qenë në listën e kësaj force politike në garën e zgjedhjeve të përgjithshme të vitit 2017.

Kjo vjen pasi Këshilli kombëtarë i Partisë Demokratike vendosi unanimisht pro këtij propozimi të bërë nga kreu i PD-së Lulzim Basha dhe i votuar me votë unanime nga grupi parlamentarë.

Ndër të parët që ka firmosur këtë vendim ka qenë deputeti i qarkut Korçë, Ervin Salianji.

Në deklaratën e dorëheqjes shkruhet edhe motivacioni i saj i cili është gjendja e emergjencës kombëtare.

Mësohet se këto deklarata do ti dërgohen Kuvendit ku do të finalizohet edhe i gjithë procesi, ku më pas çështja do ti kalojë Komisionit Qëndror të zgjedhjeve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej