Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Ndahet nga jeta Kryebashkiaku i Kolonjës, Zyrtarë të LSI homazhe për të ndjerin

Nga Skenderi 0

Ditën e djeshmë është ndarë nga jeta Kyebashkiaku i Kolonjës Arben Malo.

Ditën e sotme, qytetarë të Kolonjës dhe zyrtarë të LSI kanë marrë pjësë në homazhet që po zhvillohen në Ersekë në nder të Kryebashkiakut që humbi jetën si pasojë e një ataku kardiak.

Ministra e Intergrimit Klajda Gjosha e pranishme në homazh tha se sot Kolonja duhet të ishte e mbushur me lule për shkak të ditës së tij të lindjes, por për fat të keq vdekja e mori para kohe mikun bashkëpunëtorin njeriu e mirë të kolonjës. Gjithashtu Gjosha tha se kjo është një humbje e madhe për LSI  pasi Bashkia e Kolonjës me Benin njohu zhvillimin e munguar, u shpreh Gjosha.

1 2 3 4

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej