Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Ndahet nga jeta Kryebashkiaku i Kolonjës, Zyrtarë të LSI homazhe për të ndjerin

Nga Skenderi 0

9

Ditën e djeshmë është ndarë nga jeta Kyebashkiaku i Kolonjës Arben Malo.

Ditën e sotme, qytetarë të Kolonjës dhe zyrtarë të LSI kanë marrë pjësë në homazhet që po zhvillohen në Ersekë në nder të Kryebashkiakut që humbi jetën si pasojë e një ataku kardiak.

Ministra e Intergrimit Klajda Gjosha e pranishme në homazh tha se sot Kolonja duhet të ishte e mbushur me lule për shkak të ditës së tij të lindjes, por për fat të keq vdekja e mori para kohe mikun bashkëpunëtorin njeriu e mirë të kolonjës. Gjithashtu Gjosha tha se kjo është një humbje e madhe për LSI  pasi Bashkia e Kolonjës me Benin njohu zhvillimin e munguar, u shpreh Gjosha.

1 2 3 4

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>