Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Mrekulli, babai i vdekur dhuratë nga qielli për të bijën që po martohej

Nga Media 0

Ëndrra me e madhe e çdo vajze në ditën e dasmës është të shoqërohet nga babai në altar apo të kërcejë nje vallëzim me të, por jeta ndonjëherë e pamundëson këto moment.

23-vjeçarja Francesca Barnecutt, po shkonte në kishën St Columb Minor në  Angli, për t’u martuar në momentin, kur një flutur erdhi pranë saj. E pabesueshmja që e la nusen pa fjalë ishte se flutura qe e njëjtë me tatuazhin që ajo kishte bërë në kujtim të babait të saj.

Flutura ju ndal në dorë ndërsa emocionet ishin të mëdha.

E pashë kur po vinte drejt meje dhe menjëherë ndjeva praninë e babait tim. Sa e çuditshme. Para dy ditësh isha tek shtëpia e nënës ku po i thoja se sa e çuditshme do të ishte nëse do të kisha parë një flutur të kuqe ditën e dasmës, kur një rreze dielli ra nga dritarja drejt fotos së babait mbi mur”, ka treguar ajo për “The Sun”, e bindur që shpirti i babait të saj e vizitoi në ditën e dasmës.

 

      

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej