Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mos dashuro femër që lexon

Nga Media 0

Nga Martha Rivera Garrido

Mos dashuro femër që lexon, femër që ndjen, femër që shkruan.
Mos dashuro femër të edukuar, magjike, deluzive, delirante.
Mos dashuro femër që mendon, femër që fluturon, femër të sigurtë në vetvete.
Mos dashuro femër që qesh dhe qan kur bën dashuri, femër që shpirtin e vet di ta shndrrojë në mish, dhe mishin në shpirt.
Mos dashuro femër që lexon poezi. Janë më të rrezikshmet.
Mos dashuro femër që qëndron gjysëm ore e mahnitur para një pikture.
Mos dashuro femër që e ka të pamundur të jetojë pa muzikë.
Mos dashuro femër që i intereson politika dhe tmerrohet nga padrejtësitë.
Mos dashuro femër që nuk sheh televizor.
Mos dashuro femër që është shpërthyese, zbavitëse, përbuzëse.
Po dashurove femër të tillë, pavarsisht çfarë mendon ajo për ty, nga ajo femër nuk ndahesh dot më kurrë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej