Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Momente tronditëse gjatë ndeshjes, tifozët argjentinas rrahin brutalisht kroatin (film)

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e papranueshme ka ndodhur mbrëmë në stadiumin “Nizhny Novgorod” gjatë ndeshjes së Botërorit mes Argjentinës dhe Kroacisë.

Disa tifozë argjentinas të mërzitur me ekipin e tyre pasi po humbiste ia kanë nxjerrë inatin mbështetësve kroatë. Në një nga tunelet e stadiumit ata kanë sulmuar 2 tifozë ballkanas, me njërin prej tyre që bie në tokë.

Momentet tronditëse nuk mbarojnë me kaq, pasi edhe pse i shtrirë në tokë një tifoz argjentinas vijon ta godas me shqelm në kokë kroatin.

Normalizimi i situatës ka ardhur pas ndërhyrjes së rojeve të sigurisë, por pa dyshim që ky akt nuk ka aspak lidhje me futbollin.

Kujtojmë që Argjentina u mposht me shifrat 3-0 nga Kroacia duke komplikuar ndjeshëm kalimin e tyre nga grupi.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej