Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ministri i Drejtësisë shkarkon dy drejtorë burgjesh

Nga Loneta 0

Ministri teknik i Drejtësisë, Gazment Bardhi shkarkoi ditën e sotme dy drejtorë burgjesh. Konkretisht, drejtorin e burgut të Vlorës, Bashkim Habilaj dhe atë të Fushë-Krujës, Albert Malaj. Mësohet se shkak i këtyre shkarkimeve ka qenë braktisja e detyrës dhe keqmenaxhimi i institucionit.

Ai ka urdhëruar emërimin e drejtuesëve të rinj në vend të zyrtarëve të shkarkuar nga detyra të disa IEVP- ve. Konkretisht në Tropojë, Burrel, Fier, Rrogozhinë, Vlorë, Lezhë, Fushë Krujë dhe në zyrat e Regjistrimit të Pasurive.

Bardhi ka deklaruar se e gjithë veprimtaria e institucioneve po vijon të monitorohet dhe zyrtarët të mos përdorin postin për qëllime politike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej