Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Miliarderi Bill Gates pret në këmbë për një hamburger

Nga Media 0

Jemi mësuar me të pasurit në vend, të cilët në shumë raste i kanë arritur milionat në kurrizin tonë. Ata na imponohen me luksin dhe privilegjet Shqipëria t’i ofron lehtësisht po pate para, por thjeshtësinë  nuk mund ta blejnë me asgjë.

Krejt në antitezë me këtë panoramë, shohim Bill Gates. Ai mund të jetë një nga njerëzit më të pasur në botë, por kur i hahej një hamburger priti në radhë ashtu si çdo njeri tjetër.

Fotoja u publikuar nga një ish-punonjës i Microsoft, që shkruante se njësoj si ne, edhe Bill Gates ha hamburger dhe pi Coca-Cola.

“Ai ka një pasuri gati 100 miliardë, është një prej filantropëve më të mëdhenj në botë, por është duke pritur në radhë për të marrë një burger me patate dhe coca-cola si të gjithë ne. Kështu sillen të pasurit e vërtete dhe jo si figuraxhiu i Shtëpisë së Bardhë“, shkruajti Mike Galos në postimin e tij.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej