Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Mësuesja ia dhuron veshkën nxënëses së saj

Nga Skenderi 0

Një grua ka shaqur një video prekëse  teksa kupton se mësuesja  do ti dhurojë vajzës së saj veshkën, në mënyrë që vajzas 4-vjeçare ti shpëtohet jeta

Dena Carreyn nga SHBA-ja, postoi një video në Facebook javën e kaluar e cila shfaqë atë duke marrë lajmin se Beth Battista do të jetë dhuruesja e veshkës për vajzën e saj Lyla.

Carreyn tha në rrjetin social: “Të premten e kaluar, më thirrën në shkollën e Lyla-s. Më thanë se një mësuese e re do fillonte punën dhe se duhej të takohesha me të”, transmeton Gazeta Express.

“Pasi që, sa herë që Lyla-s i vjen një mësuese e re, unë duhet ta trajnoj atë, t’i tregoj për gjendjen shëndetësore të saj, ilaçet etj. Kështu unë shkova në shkollë dhe dy mësueset aktuale të Lyla-s ishin aty dhe më thanë se mësuesja e re është rrugës duke ardhur. Dhe më pas më dhuruan një dhuratë. Dhe pastaj kjo ndodhi. (Nuk e kisha idenë se isha duke u filmuar)”, shtoi ajo.

“Shumë njerëz mendojnë se mësuesit janë heronj. Beth Battista është më shumë se heroi ynë; ajo është mrekullia jonë”, tha ajo.

Lajmi për këtë ngjarje u bë shpejt hit në mediat e huaja dhe rrjetet sociale, për shkak të gjestit të mrekullueshëm të mësueses.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej