Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Medalje të artë në Europian, xhudistja nga Kosova mund në finale gjermanen

Nga Klodiana 0

Xhudistja nga Kosova, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Europian të Xhudos që u zhvillua në Izrael, konkretisht në Tel Aviv.

Sportistja e cila garonte në kategorinë 57 kilogramë në finale mposhti me “ippon” xhudisten gjermane Teresa Stol. Kjo është medalja e parë për 25-vjeçaren në një kampionat të këtij niveli.

Theksojnë se shumë pranë medaljes së artë shkoi edhe xhudistja tjetër me origjinë nga Kosova, Distria Krasniqi, e cila u mund në finale nga rusja Natalia Kuziutina, në kategorinë -52 kilogramë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej