Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Mbro Teatrin” qenka thirrje politike. Policia shkul parrullën e tifozëve të Tironës (film)

Nga Klodiana 0

Tifozët e Tiranës, ose më mirë të Tironës kanë vendosur që parrullën e tyre më të madhe gjatë ndeshjes së sotme t’ia kushtojnë Teatrit Kombëtar, i cili rrezikon të prishet nga qeveria.


Tifozët kanë shpalosur pankartën e tyre, pa prishur qetësinë e askujt, por përfaqësuesi i Federatës Shqiptare të Futbollit ka kërkuar që parrulla të hiqej, sepse ishte politike.
Kjo ka bërë që policia ta shkulë me shumë dëshirë parrullën, duke shënuar një tjetër sjellje autoritare të qeverisë.

Çensura e Qeverisë arrin nivele ekstreme. Tifozat e Tiranës e nisën kampionatin e tyre jo me dhunë, po me një banderolë pro një kauze të qytetit të tyre dhe teatrit. Policia e shkuli banderolën nën presionin e drejtuesve të FSHF-së. Gjykojeni vetë se kush janë qytetarët e kush janë frikacakët në këtë mes.Faleminderit tifozave të Tiranës!

Posted by Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit on Saturday, August 18, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej