Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Mbi 300 gjermanë me biçikleta për të njohur Shqipërinë

Nga Rexhina Biba 0

gjermani
354 turistë gjermanë kanë mbërritur në portin e Vlorës me kroçerën Berlin duke sfiduar edhe motin e keq, duke ndërmarë një udhëtim të veçantë me biçikleta nga Vlora drejt Fierit dhe Apolonisë.
Turistet që kanë mbërritur në portin e Vlorës nga Kotorri i Malit të Zi do të qëndrojnë në Shqipëri për disa orë.
“Qëllimi ynë është të njohim vendet e bukura të Shqipërisë. Do të qëndrojmë këtu për 7- 8 orë” thanë disa nga turistët.
Gjate udhetimit të tyre drejt Fierit dhe Apolonise ,turistët gjermane janë shoqëruar edhe nga forcat e policisë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>