Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Ligji i mbetjeve/ Nishani: Nuk do ta zhgënjej asnjëherë interesin publik të qytetarëve

Nga Rexhina Biba 0

Presidenti, Bujar Nishani gjatë takimit me aktivistë  të shoqërisë civile dhe ekspert ligjorë dhe mjedisor, tha  se duhet të vazhdojnë këmbëngulja për çështjen e mbetjeve.

Nishani shtoi se këtë temë po e trajton me seriozitet ligjor, institucional dhe personal, jo vetëm në cilësinë e Kreut të Shtetit, por edhe si një qytetar shqiptar dhe si prind.

Gjithashtu Presidenti i Republikës tha se përsa kohë do të jetë në atë Zyrë, nuk do ta zhgënjej asnjëherë interesin publik të qytetarëve.

Aktivistët renditën argumentet e tyre të shumta që nisin nga ato mjedisorë, ligjorë, të shkeljes së të drejtave të njeriut, të së drejtës për informim, e deri te ruajtja e shpresës dhe sigurimin e një jete sa më të mirë për fëmijët dhe brezat e ardhshëm.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej