Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Legjenda Schumacher feston 50-vjetorin në koma, ja si e nderon Ferrari

Nga Klodiana 0

Michael Schumacher, legjenda e “Ferrari-t” Në sallën e ekspozitës gjenden makina, kokore, foto e shumë aksesorë të tjerë të Schumacher, një piloti që nga viti 2000 deri në 2004 fitoi 5 tituj kampion me “Ferrari-n”.dhe “Formula 1”, i cili ndodhet në koma prej më shumë se 5 vitesh feston sot 50-vjetorin e lindjes. Një ditë jubilare për gjermani i cili mban në ankth për shëndetin e tij fansat anembanë botës.

Edhe pse raportime të shumta thonë se gjendja e tij është përmirësuar ende nuk ka asgjë zyrtare. Gjithsesi sot, në nder të ish-pilotit skuderia “Ferrari” ka hapur një ekspozitë të veçantë në Maranello të Italisë.

Në sallën e ekspozitës gjenden makina, kokore, foto e shumë aksesorë të tjerë të Schumacher, një piloti që nga viti 2000 deri në 2004 fitoi 5 tituj kampion me “Ferrari-n”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej