Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Lë futbollin, Ronaldinho i hyn politikës

Nga Klodiana 0

Ronaldo de Assis Moreira ose Ronaldinho, i njohur botërisht për talentin e tij në futboll për të ardhmen po mendon të ndryshojë profesion. 37-vjeçari sipas këtij burimi ka zbuluar se Ronaldinho do t’i hyjë politikës vitin tjetër, me Partinë Social Christian të Jair Bolsonaro, në Brazil.

Ish-ylli i Barça-s dhe Milan është duke pritur që Bolsonaro të bëjë zyrtare kandidaturën, që do të ndodhë në mars të 2018, por ai është përfshirë që tani në politikë, duke pozuar me librin.

Ronaldinho do të qëndrojë për zgjedhjet e Minas Gerais, raporton “O Globo”. Bolsonaro është duke garuar për postin e presidentit, por është një karakter polemik për shkak të pikëpamjes së tij për sa i përket martesës të njerëzve seksit të njëjtë dhe dënimit me vdekje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej