Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Lë futbollin, Ronaldinho i hyn politikës

Nga Klodiana 0

Ronaldo de Assis Moreira ose Ronaldinho, i njohur botërisht për talentin e tij në futboll për të ardhmen po mendon të ndryshojë profesion. 37-vjeçari sipas këtij burimi ka zbuluar se Ronaldinho do t’i hyjë politikës vitin tjetër, me Partinë Social Christian të Jair Bolsonaro, në Brazil.

Ish-ylli i Barça-s dhe Milan është duke pritur që Bolsonaro të bëjë zyrtare kandidaturën, që do të ndodhë në mars të 2018, por ai është përfshirë që tani në politikë, duke pozuar me librin.

Ronaldinho do të qëndrojë për zgjedhjet e Minas Gerais, raporton “O Globo”. Bolsonaro është duke garuar për postin e presidentit, por është një karakter polemik për shkak të pikëpamjes së tij për sa i përket martesës të njerëzve seksit të njëjtë dhe dënimit me vdekje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej