Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Lajme nga Siria/ “Fli vogëlushi i babait, që të mos shohësh plumbat”

Nga Media 0

Shtëpia e vetme e këtij fëmije është bërë kjo valixhe. Ai ikën nga lufta, ndërsa i ati e mban në dorë, i paaftë për t’i siguruar një zgjim. Ndoshta, kur fle ëndrrat e dërgojnë në vende të tjera pa luftë, por sapo zgjohet jeta e tij është shkatërrim, të qara dhe plumba…
Fotografia që ka shkaktuar reagime të shumta në internet është publikuar nga UNICEF. “Një baba mban në çantë thesarin e tij më të shtrenjtë, duke e larguar nga luftimet e ashpër në Ghouta, Siri”, thuhet në përshkrimin e fotografisë.
Lufta kundër të pafajshmëve ka treguar fytyrën e saj më të tmerrshme në Ghouta…, vend që dita-ditës po shndërrohet në varrezën më mizore të fëmijëve të pafajshëm.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej