Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Kur aktori i famshëm amerikan, Kevin Spacey, ndjehet shqiptar (film)

Nga Skenderi 0

Aktori i njohur Hollywood-it,  Kevin Spacey, ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin e Jimmy Fallon, ku dhe ka deklaruar se ka kombësi shqiptare.

Në të vërtetë ishte pjesë e një loje gjatë këtij emisioni me pyetje anonime dhe frymëzuar nga tenisi që kishin luajtur së bashku. Përgjigjet duhet të ishin të shpejta, pa pasur kohë të mendosh çfarë do të thuash.

Kur Jimmy erdhi në pyetjen e 4-të të lojës dhe pyeti aktorin se çfarë nacionaliteti kishte, ai u përgjigj rrufeshëm: shqiptar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej