Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Kukësi merr 3 pikë në “Zeqir Ymeri”, rrezikon Flamurtari

Nga Klodiana 0

Në javën e 33-të të kampionatit të futbollit Kukësi ka arritur të fitojë me rezultatin 1-0 ndaj  Flamurtarit në “Zeqir Ymeri”.

Falë  Pero Pejiç që ekzekutoi një goditje dënimi, arrin të ruajë të paktën edhe për një javë kreun e rënditjes.

Ndërkohë  Flamurtari renditet në vendin e 7-të me 35-së pikë, 3 më pak se Laçi i vendit të 9-të i cili luan nesër kundër Partizanit në kryeqytet.

Në sfidën tjetër të luajtur në “Selman Stërmasi”, duhej të vinte ndeshje kundër Korabit të rënë nga kategoria që Tirana të merrte fitoren e parë për vitin kalendarik 2017-të. Bardheblutë triumfuan 2-0 duke marrë tri pikët aq të nevojshme për luftën në “zonën e ftohtë”.

Ekipi i drejtuar nga Mirel Josa iu fal golave të Edeh dhe Taku në pjesën e dytë. Tirana pozicionohet e 8-a me 35-së pikë, 3 më shumë se vendi i fundit që bie nga kategoria

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej