"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

-Fan Noli

Kukësi fiton me përmbysje, tri pikë të arta për verilindorët në Durrës (film)

Nga Klodiana 0

Kukësi dhe Teuta mbyllën javën e 15-të të Kategorisë Superiore, me sfidën mes tyre që përfundoi në shifat 1-2. Verilindorët fituan me përmbysje. Të parët që shënuan, ishin djemtë e Maganit, me Latif, në minutën e 31-të.

Më pas, Kukësi fitoi një penallti pranë fundit të pjesës së parë, dhe Bakaj nuk fali nga 11 metra. Disa sekonda sapo filloi pjesa e dytë, ishte Ethemi ai që përmbysi shifrat për ekipin e Milinkoviç. Deri në fund, nuk pati shumë raste për të dyja skuadrat, dhe Kukësi menaxhoi rezultatin.

Pas kësaj fitoreje, Kukësi ngjitet në vendin e dytë, po aq sa Flamurtari, me 25 pikë, ndërsa Teuta mbetet në vendin e 8-të, po aq sa Vllaznia e një vendi më poshtë, me 15 pikë.