Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Kukësi fiton me përmbysje, tri pikë të arta për verilindorët në Durrës (film)

Nga Klodiana 0

Kukësi dhe Teuta mbyllën javën e 15-të të Kategorisë Superiore, me sfidën mes tyre që përfundoi në shifat 1-2. Verilindorët fituan me përmbysje. Të parët që shënuan, ishin djemtë e Maganit, me Latif, në minutën e 31-të.

Më pas, Kukësi fitoi një penallti pranë fundit të pjesës së parë, dhe Bakaj nuk fali nga 11 metra. Disa sekonda sapo filloi pjesa e dytë, ishte Ethemi ai që përmbysi shifrat për ekipin e Milinkoviç. Deri në fund, nuk pati shumë raste për të dyja skuadrat, dhe Kukësi menaxhoi rezultatin.

Pas kësaj fitoreje, Kukësi ngjitet në vendin e dytë, po aq sa Flamurtari, me 25 pikë, ndërsa Teuta mbetet në vendin e 8-të, po aq sa Vllaznia e një vendi më poshtë, me 15 pikë.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej