Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Kryetari fut në sherr qytetarët në Tiranë me fatorinot

Nga Klodiana 0

untitled

Kryebashkiaku Eion Veliaj, e deklaroi këtë javë si java e leximit i cili tha se çdo i ri i cili do të udhëtonte me urban dhe do të lexonte një libër nuk do të paguante biletën e transportit publik.

E gjith kjo duket se ka ngelur vetëm në facebook, pasi fatorinot nuk janë informuar për këtë dhe u kanë kërkuar lekët e biletës edhe personave që ishin duke lexuar një libër.

Kjo ngjarje ka përfshirë edhe aktivisten e shoqërisë civile, Rezarta Çaushaj, e cila është përballur me fatorinon ku dhe është detyruar të paguaj lekët e biletës.

http://www.jetaoshqef.co/artikull/61133.html

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>