Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kosovë, tifozët nxjerrin nga fusha ekipin e tyre: Jashtë, e shitët!

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sot në Kosovë. Tifozët e ekipit të Llapit kanë nxjerrë nga fusha ekipin e tyre,  pasi po humbte 1-3.  Disa biseda komprometuese para ndeshjes të zbuluara nga mediat bënë që tifozët të reagonin ashpër në tribunë, pasi ashtu sikur paralajmërohej ekipi i tyre po humbte.

Kur po zhvillohej minuta e 73 dhe Llapi po humbiste 1- 3 kundër Dritës, tifozëve iu sos durimi duke reaguar ashpër me sende të forta në fushë dhe thirrje “E shitët, e shitët, dilni jashtë, largohuni nga fusha”. Gjyqtari Genc Nuza duke parë gjendjen ndërpreu ndeshjen për herë të dytë .

Një sjellje për të cilën duhet të marrin shembull edhe sportdashësit tanë…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej