Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Kosova shënon përsëri, Muriqi mbyll në barazim pjesën e parë

Nga Klodiana 0

Është mbyllur pjesa e parë, në miqësoren mes Kosovës dhe Letonisë, me rezultatin 2-2. Në minutën e 11-të, shënuan miqtë me Kluskins, por pas 2 minutash Rrahmani barazoi rezultatin.

Në të 30-tën, një gafë e Ujkanit i dha mundësinë miqve të shënonin golin e dytë, por në minutat e fundit, ishte Muriqi ai që barazoi shifrat në 2-2.

45’ Kosova shënon golin e dytë dhe të barazimit, me Vedat Muriqin. Goli erdhi përsëri pas një goditje me kokë, pas harkimit nga goditja e këndit.

muriqi

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej