Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Klosi: Brenda 2017-s do luikuidohen të gjitha këstet për të përndjekurit politik

Nga Rexhina Biba 0

Rreth 2.400 ish-të përndjekur politikë të cilët jetojnë do të dëmshpërblehen me të gjitha këstet brenda vitit 2017. Kështu ka deklaruar ministri i Mirëqënies Sociale, Blendi Klosi para deputetëve në komisionine e çështjeve sociale.

Klosi shpjegoi projekt buxhetin e dikasterit të tij, i cili për vitin 2017 është planifikuar të jetë 146.39 miliardë lekë, ku një zë të rëndësishëm e përbëjnë 164.730 perosnat me aftësi të kufizuara. Por deputeti i LSI, Petrit Vasili tërhoqi vëmendjen në lidhje me vlerësimin e personave që përfitojnë nga aftësia e kufizuar.

Ministri Klosi shpjegoi se po ngrihet një bazë të dhënash ku evidentohen të gjithë personat me aftësi të kufizuara që përfitojnë mbështetje financiare, arsyet përse e përfitojnë dhe mënyra e vlerësimit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej