Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Kavajë/ Përplaset nga makina humb jetën fëmija 5 vjeç

Nga Skenderi 0

Një fëmijë 5-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të ndodhur sot rreth orës 10:00, në afërsi të ish-repartit Ushtarak, në qytetin e Kavajës.

Policia bën me dije se drejtuesi i automjetit Mercedes Benz, shtetasi A. L, ka aksidentuar fëmijën, i cili fatkëqësisht ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes po punon për identifikimin e viktimës dhe sqarimin e plotë të rrethanave të këtij aksidenti. Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në polici për veprime të mëtejshme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej