Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Kartolina të rralla shqiptare në fillim të shekullit të shkuar

Nga Media 0

Porteret të rralla shqiptare të dekadës së parë të shekullit të shkuar, sjellin detaje interesante, ku spikasin kostumet popullore shqiptare. Pamja fantastike e tyre vjen përmes kartolinave të realizuar nga të huajt që vizitonin në atë kohë Shqipërinë.  Disa prej tyre kanë mbishkrime në gjuhën italiane e të tjera në shqip.

4

5

6

7

8

9

3

10

11

12

kartolina1

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej