Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Kanabisi/ Manjani: Ka pasur arrestime të peshqve të mëdhenj, po hetohen intesivisht

Nga Skenderi 0

Ministri i Drejtesisë Ylli Mnjani duke folur rreth çështjes së kanabisit në vend është shprehur se “ka pasur arrestime të peshqve të mëdhenj, po hetohen intesivisht. Kam thënë që ky është një fenomen i ri. Kam thënë që kushdo qoftë edhe ushtria duhet të kontribuojë”.

Gjithashtu gjatë flajës së mbjatur në Komisionin e Itregrimit, Manjani u shpreh  në lidhje me pranimet në shkollën e Magjistraturës, duke thënë  se “nuk ka asgjë të keqe të shkollojmë magjistratë pasi kjo do të rrisë konkurrencës”.

“Edhe 600 të ishin aq më mirë do të ishte sepse nuk do të kishim më krizë për të ndërruar gjykatës” u shpreh Manjani.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej