Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Juventus merr udhën për Cardiff (film)

Nga 27-shi 0

Ashtu si dhe pritej, Juventus është finalistja e parë e finales së Champions League, e cila do të luhet në Cardiff.

Në ndeshjen e kthimit bardhezinjtë e patën më të lehtë, sepse vinin nga një fitore jashtë me rezultatin 2 me 0.

Qysh pjesën e parë shënojnë sërish dy herë, fillimisht me Mandzukic dhe më pas me Dani Alves.

Në pjesën e dytë francezët shënojnë golin e vetëm në dy ndeshje të gjysëmfinales me Mbappé.

E vetmja gjë e shëmtuar e kësaj gjysëmfinaleje ishte faulli shumë i rëndë i Glik ndaj Higuain.

Ndërhyrja shumë e rëndë e Glik ndaj Higuain, sjellje e pazakontë shumë larg shpirtit të garës.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej