Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Jep dorëheqjen mësuesi që ecte 6 orë për të shkuar në punë

Nga Media 0

Skerdilajd Murati, një nga mësuesit më të njohur të momentit ka dhënë dorëheqjen.

Mësuesi i Gjuhë-Letërsisë nga Gramshi ecte 6 orë çdo ditë për të shkuar në shkollën ku jepte mësim.

Ai ka treguar sfidën e tij të përditshme për mediat ku ka rrëfyer se është ndeshur edhe me ujq gjatë rrugës së tij të vështirë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej