Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Izolohen dhjetra banorë nga bora në zonën e Mokrës, kërkojnë ndërhyrjen urgjente të shtetit

Nga Klodiana 0

Prej disa ditësh zona e Mokrës është e izoluar nga bora. Dhjetra banorë qendrojnë të bllokuar për shkak të trashësisë së borës mbi 90 cm.

Banorët kërkojne ndihmë dhe ndërhyrje nga shteti. Prej ditësh ata jetojnë në terr dhe rrugë të bllokuara. Ndërsa mungesa e ilaçeve është shqetësimi i tyre jetësor për shkak edhe të problemeve shëndetësore.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej