Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Helmohen 7 nxënës në Paskuqan, ende të paqarta shkaqet

Nga Ejona 0

qsut

Shtatë nxënës të një shkollë 9-vjeçare në Paskuqan janë dërguar menjëherë në QSUT, pasi kanë shfaqur probleme shëndetësore në klasë.

Për këtë problem jepen tre shpjegime për shkaqet e ngjarjes. 

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka deklaruar se nxënëset janë helmuar pasi në ambjentet e shkollës “Jashar Hoxha” është hedhur gaz. 

Deputeti i Partisë Demokratike Asllan Dogjani deklaron se nxënëset kanë përfunduar në spital, sepse janë droguar.

Një tjetër shkak mendohet se nxënëset të jenë helmuar, pasi pastruesja ka larë mesoret e shkollës me acid.

Në shkollë kanë mbërritur punonjës të shëndetësisë për të kontrolluar nivelin e acidit të përdorur.

Mësohet se nxënëset pas mjekimeve të marra nga stafi mjekësor i QSUT janë dërguar në shtëpi dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>