Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Grupimi “Bicycle Durrës” oganizon pedalim në formë proteste për më shumë korsi biçikletash

Nga Skenderi 1

Në qytetin e Durrësit është organizuar  një pedalim në formë proteste  nga grupimi “Bicycle Durrës” , i cili nisi në orën 10:30, përpara teatrit “Aleksandër Moisiu”, për të vazhduar më pas në rrugët e qytetit.

Në fokus të këtij aktiviteti ishte kërkesa  ndaj institucioneve shtetërore, për më shumë sinjalistikë, vendparkime dhe korsi biçikletash.

Thirrjes për pedalim me biçikleta në formë proteste  ju përgjigjën dhjetra qytetarë të Durrësit dhe sigurisht anëtarët e grupimit “Bicycle Durrës”.

4 2 1

Loading...

Komente (1)

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej