Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Greqi, shënohet viktima e 91 nga virusi AH1N1

Nga Klodiana 0

Një tjetër viktimë është shënuar në shtetin fqinj nga virusi AH1N1, duke e çuar në 91 numrin total të të vdekurve. Të paktën 17 persona kanë humbur jetën javën e fundit nga AH1N1. Në mesin e viktimave ka edhe mosha të reja. Viktima nga virusi AH1N1 rezultojnë të jenë edhe persona të vaksinuar.

Sivjet vihet re një rritje e ndjeshme e të prekurve nga virusi i gripit AH1N1 ndërkohë që akoma edhe gripi sezonal A në kombinim me probleme të tjera shëndetësore, është kërcënues për jetën e pacientëve, theksohet në udhëzimet e Qendrës greke për Kontrollin dhe Parandalimin e sëmundjeve, në thirrjen për vaksinim, pasi epidemia pritet të zgjasë deri në fund të marsit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej