Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Grabitja/ Rama: Nuk pranohet asnjë justifikim i kompanisë kineze. Që tani për sigurinë do përgjigjet shteti

Nga Ejona 0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ngjarjen që ndodhi dje në aeroportin “Nënë Tereza”

Rama shprehet se kompania kineze ka dështuar në garantimine sigurisë së aeroportit.

Kryeministri tha se nuk do të pranohet asnjë justifikim i kompanisë dhe se shteti do marrë kontrollin e sigurisë së brendshme.

“Kompania kineze që bleu aeroportin nga e mëparshmja, dështoi po njësoj në garantimin e sigurisë. Shteti shqiptar s’do pranojë asnjë justifikim nga kompania, po do marrë kontrollin e perimetrit të jashtëm e të sigurisë së brendshme.Respekt për policinë që sulmohet veshëgjatësisht”, shkruan Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej