Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Grabitja e bankës në ish-bllok/ Lirohet nga burgu Robert Kulla

Nga Rexhina Biba 0

Gjykata e Tiranës liroi nga burgu dhe vendosi masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për  Robert Kullën, i cili është akuzohet për grabitjen e bankës së nivelit të nivelit të dytë në ish-bllok.

Lirimi i Kullës u bë pas përfundimit të arrestit me brug prej 45 ditësh.

Robert Kulla së bashku me Roland Litin dhe Alan Babametën akuzohen për grabitjen e bankës së ndodhur më 8 gusht të këtij viti, të cilët grabitën kasafortën me para, pasi hapën një tunel në bodrumin e pallatit.

Tre të arrestuarit kishin marrë me qera një lokal, të cilin nuk e kishin vënë në punë asnjëherë dhe nga i cili arritën të hapnin një vrimë në mur, duke depërtuar në ambientet e bankës.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej