Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Grabitja e bankës në ish-bllok/ Lirohet nga burgu Robert Kulla

Nga Rexhina Biba 0

kulla

Gjykata e Tiranës liroi nga burgu dhe vendosi masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për  Robert Kullën, i cili është akuzohet për grabitjen e bankës së nivelit të nivelit të dytë në ish-bllok.

Lirimi i Kullës u bë pas përfundimit të arrestit me brug prej 45 ditësh.

Robert Kulla së bashku me Roland Litin dhe Alan Babametën akuzohen për grabitjen e bankës së ndodhur më 8 gusht të këtij viti, të cilët grabitën kasafortën me para, pasi hapën një tunel në bodrumin e pallatit.

Tre të arrestuarit kishin marrë me qera një lokal, të cilin nuk e kishin vënë në punë asnjëherë dhe nga i cili arritën të hapnin një vrimë në mur, duke depërtuar në ambientet e bankës.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>