Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Futbollistja më e mirë në Suedi zgjidhet një shqiptare

Nga Media 0

Futbollistja e vitit në Suedi është zgjedhur nje shqiptare. 28-vjeçarja Kosovare Asllani u nderua me “Topin e Diamantit”, çmimi më prestigjioz në kategorinë e femrave futbolliste në Suedi.

Asllani mposhti dy rivalet e saj, Nilla Fischer e Hedvig Lindahl.

“Një lojtare e cila është zhvilluar në mbrojtje, dhe është shndërruar në lojtare kyç dhe lidere në ekipin kombëtar të Suedisë. Ajo posedon aftësi mahnitëse, saktësi në shënimin e golave, dhe ka qëndrim prej fituese”, ishin fjalët dedikuar Asllanit kur iu dha ky çmim nga kreu i federatës, Karl-Erik Nilsson.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej