Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Formula 1, Lewis Hamilton fiton në shtëpinë e tij

Nga Media 0

Lewis Hamilton shënoi rekordin e 1:26.600 për të marë pole position në Grand Prix në shtëpinë e tij.

Kimi Raikkonen mori vendin e dytë në garë, përpara Sebastian Vettel, ndërsa Valtteri Bottas u kualifikua i katërti, por garën do e nisë i nënti pas dënimit të tij.

Max Verstappen do e fillojë garën në reshtin e dytë. Nico Hulkenberg dhe Sergio Perez janë në reshtin e tretë.

Esteban Ocon dhe Stoffel Vandoorne janë në reshtin e katërt e më pas Romian Grosjean do të jetë në linjë me Bottas në reshtin e pestë.

/ Top Channel/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej