Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Finalisti i Champions ofertë për Donnarumma-n

Nga Klodiana 0

Skuadra angleze po investohet fuqishëm në tratativat me portierin e kombëtares italiane, për ta sjellë në ligën më të fortë të planetit.

Sinjali i fundit i krisjes së parikuperueshme mes lojtarit dhe ekipit kuqezi ishin kontestimet e tifozëve në momentin kur folësi i stadiumit “San Siro”, tha emrin e Donnarumma-s në sfidën e fundit të kampionatit. Drejtuesit e Milan vazhdojnë të thonë se e konsiderojnë një pasuri dhe nuk do ta largojnë pavarësisht firmës me portierin Reina. Por shitja e tij në të vërtetë është e pashmangshme.

Klopp kërkon të mos shpenzojë shumë nga buxheti i merkatos verore. Në tavolinën e tratativave janë 40 milionë Euro si dhe një futbollist në drejtim të Milan që mbetet për t’u diskutuar. Pikërisht këtu do të duket dhe zotësia e palëve për të ulur hendekun financiar.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej