Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

FIFA, ndëshkon sjelljet e tifozëve nga Shqipëria e Kosova

Nga Klodiana 0

FIFA ka dënuar FSHF me 50 mijë franga zvicerane ndërkohë Kosova është ndëshkuar me 30 franga zvicerane.

Kjo për shkak të incidenteve dhe sjelljeve josportive të tifozëve në ndeshjen me Luksemburgun dhe në ndeshjen me Spanjën.

Ky dënim ka ardhur për shkak të përdorimit të mjeteve piroteknike nga tifozët kuqezi të hedhura në stadium dhe për këtë institucioni i futbollit tonë i duhet të paguaje gjobat financiare.

Nëse kjo situatë përsëritet dyert e tifozëve në stadium për të mbështetur kombëtaren do të jenë të mbyllura nga FIFA.

Gjithashtu edhe Kosova është dënuar me 30 mijë franga zvicerane në ndeshjet elemiantore Rusi 2018, për thirrjet anti-Serbi në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Grupit I kualifikues për Botërorin 2018, më 6 tetor në “Loro Boriçi”.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej